Strona Główna / Zdrowie i Uroda / Jak dbać o włosy zniszczone?

Jak dbać o włosy zniszczone?

Zniszczone włosy potrafią naprawdę przysporzyć wielu problemów. Nie tylko brzydko się prezentują, ale również ciężko je ułożyć i doprowadzić do jakiegokolwiek porządku. Co więcej, są nieprzyjemne w dotyku, a nawet z daleka wyglądamy z nimi, jak strach na wróble. Jak zatem o nie dbać, by wrócić im dawny blask i miękkość? Czy to możliwe? Co zrobić, by nie pogorszyć ich stanu?

W jaki sposób rozpoznać, że jest się posiadaczką zniszczonych włosów?

To nie jest trudne zadanie. Jeśli wciąż masz dylemat i zastanawiasz się, czy Twoje włosy są zniszczone, wystarczy spróbować je przewiązać samymi sobą. Jeśli włosy są miękkie i zdrowe, wtedy delikatnie się rozsuną. Jeśli są suche i zniszczone, będą miały z tym ogromny problem.

Drugi sposób to przeczesanie dłonią włosów. Jeżeli będą prawidłowo i bezproblemowo się rozchodzić między palcami, wtedy są zdrowe. Jeśli natomiast czujesz, iż stawiają ogromny opór, plączą się i są nieprzyjemne w dotyku podczas wykonywania tej czynności, jest to znak, iż potrzebna jest im solidna regeneracja.

Okrycie głowy

Wiele osób, aby tylko utrzymać swoją fryzurę w nienaruszonym stanie, nie zakłada na głowę żadnej czapki, czy przynajmniej kaptura. To ogromny błąd. Pamiętajmy o tym, że włosy bardzo szybko się niszczą, jeżeli są narażone na szybkie zmiany temperatury, w tym na zimny wiatr i panujący na zewnątrz mróz. To bardzo osłabia strukturę włosów i sprawia, że nie ma szans na ich odbudowę.

Chowajmy zatem włosy pod czapkę za każdym razem, gdy wychodzimy na zewnątrz w zimne dni, szczególnie jesienią i zimą. W ten sposób uchronimy je przed dalszym wyniszczeniem.

Nieprawidłowa pielęgnacja

Zadbajmy o to, by zawsze stosować kosmetyki do pielęgnacji włosów odpowiadające zarówno naszym włosom, jak i skórze głowy. Przy włosach zniszczonych ważne jest, by stosować kosmetyki przeznaczone właśnie do takiego typu włosów. Nic nie da nam korzystanie ze środków przeznaczonych do włosów normalnych, ponieważ nie posiadają one odpowiednich substancji i składników, dzięki którym nastąpi odbudowa struktury włosów i ich wzmocnienie.

Odpoczynek dla włosów

Jeżeli mamy zniszczone włosy, pozwólmy im odpoczywać i nie wiążmy ich za każdym razem. To dodatkowo je osłabia i napina, przez co już zniszczone są nadal poddawane destrukcyjnym procesom. Postarajmy się zostawić je rozpuszczone, a w razie konieczności zaplatajmy w luźny warkocz.

Zabiegi na włosy

Jeżeli mamy zniszczone włosy, musimy wyeliminować jakiekolwiek zabiegi związane z trwałą ondulacją, farbowaniem, czy innymi czynnościami, na które nasze włosy nie są gotowe. Pamiętajmy, że takie działania już same w sobie doprowadzają do niszczenia się włosów. Jeżeli nasze już są zniszczone, tylko pogorszymy ich stan.

W zamian za to zafundujmy sobie zabiegi pielęgnacyjne, których celem jest reparacja łusek włosa, a także wzmocnienie cebulek. Możemy je wykonywać w domu bądź w salonach fryzjerskich. Warto najpierw wypróbować domowe maseczki w swoim domowym zaciszu, ponieważ jest to z pewnością tańsza alternatywa, a do tego zdrowsza i bezpieczniejsza ze względu na naturalny skład.

Z czego jeszcze koniecznie trzeba zrezygnować? Z pewnością z typowo domowych zabiegów na włosy, jak suszenie z pomocą suszarki, układanie włosów lokówką bądź prostownicą. Niestety tak wysoka temperatura może dodatkowo pogorszyć stan włosów i sprawić, że stracą one na dobre swój blask, zaczną się łamać i wypadać.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!