Strona Główna / Zdrowie i Uroda / Jak dbać o cienkie włosy?
włosy

Jak dbać o cienkie włosy?

Cienkie włosy nigdy nie wyglądają zbyt dobrze. Nie tylko ciężko je ułożyć, wyglądają jak przyklapnięte, ale nie można dodać im objętości. Potrafią być zatem prawdziwym i nieatrakcyjnym utrapieniem. Czym charakteryzują się takie włosy? Co zrobić, by prawidłowo o nie zadbać i im nie zaszkodzić?

Odpowiednia stylizacja

Przy cienkich włosach nie można pozwolić sobie na nieprzemyślane strzyżenie, czy stylizację fryzury. Należy pamiętać, że dbałość o cienkie włosy to także umiejętność ich wyeksponowania, kiedy to z powodu swojej przypadłości nie są one w stanie sprostać każdej fryzurze.

W tym celu najlepiej uda się do profesjonalnego fryzjera, który również zna si na stylistyce włosów. Pomoże on dobrać nam taką fryzurę, dzięki której układanie włosów nie będzie tak czasochłonne, a do tego będziemy czuć się po prostu dobrze i komfortowo ze swoimi włosami.

Jaki kolor na włosach?

Jeżeli ma się cienkie włosy, to warto pomyśleć o tym, jak przynajmniej stylistycznie zwiększyć ich objętość i optycznie dodać im puszystości. Dobrym sposobem na to jest podjęcie przemyślanej i skonsultowanej z profesjonalnym fryzjerem decyzji odnośnie koloryzacji. Przy cienkich włosach najlepiej będzie zdecydować się na jasny odcień. Dlaczego nie ciemny? Ponieważ przez cienkie włosy będzie przebijał jasny odcień skóry.

Kolejną ważną wskazówką jest umiejętność dobrania odcienia, jednak bez zbędnej przesady, ponieważ nadmierne rozjaśnianie może dodatkowo osłabić i tak już cienkie włosy.

Suszarka z dyfuzorem?

Zdecydowanie! Kiedy ma się cienkie włosy, z pewnością jednym z największych problemów jest uniesienie ich u nasady głowy. Dzięki suszarce z dyfuzorem nie jest to już takie trudne. Trzeba mimo wszystko pamiętać, że efekty mogą nie utrzymać się przez cały dzień, szczególnie podczas mglistej, deszczowej pogody, dlatego zawsze warto sięgnąć dodatkowo po odpowiednie kosmetyki.

Kosmetyki nadające objętości włosom

Takie cuda już naprawdę istnieją! Mowa tutaj chociażby o szamponach, dzięki którym można zwiększyć objętość swoich włosów, ale również o odżywkach, których zadaniem jest dodatkowe zwiększenie objętości.

Co jeszcze świetnie sprawdzi się, szczególnie w nagłych sytuacjach? Na pewno puder, który można mieć przy sobie, gdy zajdzie potrzeba podniesienia objętości swoich włosów. Jedyne, co należy zrobić, to rozpylić jego niewielką ilość tuż u nasady włosów i wmasować z pomocą rąk w skórę. Od razu powinniśmy zobaczyć efekt, którym będzie zwiększenie objętości.

Odpowiednia dieta

Nie można zapominać o tym, iż właśnie dieta stanowi jedną z kluczowych kwestii w sprawie lepszej dbałości o cienkie włosy. W szczególności należy zadbać o produkty, które dostarczą naszemu organizmowi takich witamin, jak E, B12 oraz B6. Obrze będzie również zadbać o posiłki bogate w kwasy omega 3 oraz popijać je dużą ilością wody. Nawodnienie również ma ogromny wpływ na stan i kondycję naszych włosów.

Częste mycie skraca włosów życie

Pamiętaj o tym, że z powodu częstego mycia włosów, nawet codziennego, może dojść do zwiększonej aktywności gruczołów łojowych, które doprowadzają do przetłuszczenia się włosów. Dlaczego to nie jest wskazane? Ponieważ przetłuszczanie osłabia włosy dodatkowo i sprawia, że tym bardziej tracą na objętości. Jeśli są one dodatkowo cienkie, z pewnością nie będą dobrze wyglądać.

Jeżeli posłużymy się powyższymi wskazówkami, na pewno odpowiednio zadbamy o nasze cienkie włosy. Mimo ich słabej struktury możemy cieszyć się piękną fryzurą i pielęgnacją, dzięki której nikt nie pozna, iż nasze włosy nie grzeszą siłą.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!