Strona Główna / Zdrowie i Uroda / Domowe metody na zmarszczki

Domowe metody na zmarszczki

Niestety, ale z wiekiem zmarszczek przybywa każdemu. Jest to naturalny proces starzenia się skóry i oznaka, że czas wciąż nieubłaganie biegnie do przodu. Czy jednak naturę można nieco oszukać i odmłodzić się, przynajmniej zewnętrznie na tyle, by móc dłużej cieszyć się piękną twarzą z mniejszymi bądź całkowicie wyeliminowanymi zmarszczkami? Z pewnością istnieje kilka metod, dzięki którym można złagodzić te wgłębienia w skórze. Poznajmy je!

Metoda nr 1 – Odpowiednie nawodnienie organizmu

Jet to udowodnione, iż na zmarszczki świetnie działa zwykła woda. Należy zatem wypijać minimum 8 szklanek wody dziennie, oczywiście każdego dnia. Nawodniona skóra jest przyjemna w dotyku, nie marszczy się, ponieważ nie brakuje jej właśnie wody. Odpowiednia gospodarka wodna skóry to podstawa w naturalnej walce ze zmarszczkami.

Metoda nr 2 – Nawilżenie od zewnątrz

To nic innego, jak stosowanie kremów nawilżających. Warto już około 20. roku życia zacząć stosować zwykły krem nawilżający, ponieważ w ten sposób opóźni się proces starzenia skóry i pojawiania się zmarszczek. Wcale nie musi to być żaden specjalistyczny krem. Na taki bowiem najczęściej przychodzi czas dopiero po 30. roku życia.

Metoda nr 3 – Okład z kurzych białek

Pod oczy dobrze jest nakładać okład z kurzych białek. Dlaczego? Ponieważ świetnie nawilży on skórę, a także dostarczy wielu składników odżywczych i witamin. Wokół oczu najczęściej pojawiają się zmarszczki i tak zwane kurze łapki. Dzięki białku z kurzych jajek skóra zostanie napięta w naturalny sposób. Jak widać, wcale nie trzeba od razu stosować drogich, niepewnych kremów na zmarszczki.

Metoda nr 4 – Masaż i ćwiczenia twarzy

Warto spróbować! Jeśli wykorzysta się przy tym odpowiedni krem, doprowadzi się do zwiększenia produkcji kolagenu w skórze, który jest odpowiedzialny za jej elastyczność i jędrność. Dzięki masażowi skóry poprawi się również krążenie krwi i koloryt cery.

Czego używać podczas masażu? Można posłużyć się olejkiem kokosowym, który dzięki witaminie E zwiększy efektywność domowego zabiegu przeciwko zmarszczkom.

Metoda nr 5 – Rezygnacja z używek

Trzeba liczyć się z tym, że alkohol i papierosy nigdy nie będą sprzymierzeńcami pięknej i zdrowej cery. Po papierosach i alkoholu skóra zawsze szybciej się starzeje, a zmarszczki pojawiają się szczególnie wokół ust. Dlatego tak ważne jest, by wyeliminować te używki ze swojego życia.

Metoda nr 6 – Odpowiednia dawka snu

Jeżeli śpimy regularnie i odpowiednią ilość godzin, wtedy nasz organizm ma czas na regenerację, również na regenerację naskórka.  Przemęczenie niestety szybko zaczyna odbijać sina naszej twarzy, a skutkiem tego jest powstawanie zmarszczek.

Trzeba również pamiętać o tym, że często ze względu na zmęczenie można być nieco podenerwowanym, a dodatkowy stres wpływa negatywnie na nasze ciało. Na czym to polega? Przede wszystkim zaczyna wytwarzać się pod wpływem stresu hormon o nazwie kortyzol. Jeżeli stres towarzyszy nam każdego dnia, jego ilość jest dosyć duża i ma wpływ na nasz organizm, szczególnie właśnie na stan i kondycję skóry.

Metoda nr 7 – Maski witaminowe domowej roboty

To podstawa! Nigdy nie zapominajmy o cudownych właściwościach darów natury, które wchłaniają się także przez skórę, a tym samym poprawiają jej wygląd. Pamiętajmy o plasterkach ananasa, czy awokado. Wmasujmy w twarz olejek rycynowy, czy połóżmy na niej papkę z papai i bananów. Szukajmy właśnie takich rozwiązań, ponieważ nie zaszkodzą one żadnymi chemikaliami naszej skórze, a jeszcze dodatkowo zmniejszą nasze zmarszczki.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!